ZEISS MICROFIBER CLEANING CLOTH
ZEISSMICROFIBRE
København (Click & Collect)
Århus (Click & Collect)
Valoi Easy35 V2 Slide Holder er udviklet til hurtig digitalisering af monterede 35 mm dias med VALOI Easy35 V2. Holderen er designet til standarddias i 50 × 50 mm rammer og gør det muligt at opretholde en hurtig og effektiv arbejdsgang ved scanning af større diasarkiver.
Den integrerede bladfjedermekanisme positionerer automatisk hvert dias i den korrekte position og hjælper med at sikre ensartet fokus og indramning fra billede til billede. Samtidig gør push-through-designet det muligt at indsætte et nyt dias, som automatisk skubber det foregående ud, hvilket gør scanning af mange dias både hurtig og enkel.
Holderen er optimeret til plastrammer og solide paprammer med en tykkelse mellem 1,5 mm og 4 mm og passer til VALOI Easy35 V2.
| Producent | VALOI |
| Kategori | Scanning |